image

PeyamaKurd - Hollandalı askeri ve siyasi heyet, Peşmerge Bakanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyet, Peşmerge Genelkurmay Başkanı ile bir araya gelerek, Hollanda’nın Peşmerge Güçleri’ne yardım etmeye devam edeceğini ifade etti.

Peşmerge Genelkurmay Başkanı Korgeneral İsa Uzeyr’in, Hollandalı askeri ve siyasi heyetle bir araya geldiği belirtilen bakanlığın açıklamasında, tarafların Peşmerge Güçleri’ndeki reform süreci ve Hollandalı danışmanların rolü görüşüldü.

Genelkurmay Başkanı İsa Uzeyr, reform sürecinin daha iyi yönetilmesi için Peşmerge subaylarıyla yaptıkları çalışmalardan dolayı Hollandalı danışmanlara teşekkür etti.

"Danışmanlar, iki askeri birimin kurulmasında rol alacak"

Heyetle görüşen Peşmerge Genelkurmay Başkanı, Uluslararası Koalisyon danışmanlarının Peşmerge Güçleri için iki askeri birimin kurulmasında rol oynayacağını ifade etti.

Bakanlığın açıklamasına göre Peşmerge Bakanlığı heyetinin İngiltere ve ABD'ye yaptığı ziyaretlerin de değerlendirildiği görüşmede, heyetin iki ülkenin askeri komutanlarıyla bir araya gelmesinin önemine dikkat çekildi.

Öte yandan açıklamada, İngiltere, ABD ve Hollanda'nın Peşmerge Güçleri'ne yardım konusundaki rolüne övgüde bulunuldu.