image

PeyamaKurd - DSG’ye yönelik verdiği mesajında IŞİD tehlikesinin sürdüğüne dikkat çeken Talabani, “Demokratik Suriye Güçleri’nin Rojava’nın Haseke kentinde Geweran Hapishanesi’nden kaçan IŞİD’lileri yakalayarak gösterdikleri fedakarlığı ve kahramanlığı takdir ediyor, saygıyla karşılıyoruz”paylaşımında bulundu.

Resmi Facebook ve Twitter hesaplarından paylaşımlarda bulunan Kürdistan Bölgesi Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, Haseke’de cezaevinde IŞİD saldırısından sonra kontrolü ele alan Demokratik Suriye Güçleri’ni tebrik etti.

Talabani, terör örgütü IŞİD’in tekrar canlanma tehlikesinin sürdüğüne vurgu yaparak, IŞİD saldırısının Kürdistan Bölgesi ve Irak’ın da hazırlıksız olmaması gerektiğini gösterdiğini vurguladı.

"Kürdistan ve Irak, IŞİD'e karşı teyakkuzda olmalı"

Başbakan Yardımcısı Talabani, DSG'ye yönelik mesajında ayrıca şu sözleri kullandı:

“Demokratik Suriye Güçleri’nin Rojava’nın Haseke kentinde Geweran Hapishanesi’nden kaçan IŞİD’lileri yakalayarak gösterdikleri fedakârlığı ve kahramanlığı takdir ediyor, saygıyla karşılıyoruz.

IŞİD teröristleri karışıklık çıkararak bölgenin istikrarını bozmak ve örgütü bir daha diriltmeye çalıştılar. Operasyonda şehit düşenlere başsağlığı diliyor, yaralananların kısa zamanda sağlıklarına kavuşması temennisinde bulunuyoruz.

Bu olay, IŞİD’in halen büyük bir tehdit olduğunu, Kürdistan Bölgesi ve Irak’ın da teyakkuzda olmaları gerektiğini gösterdi. Onların önünü almak hepimizin sorumluluğudur.”