image

PeyamaKurd- HAK-PAR liderliğinde Diyarbakır'da bir araya gelen Kürt partiler seçim ittifakını ele aldı. Yaklaşık dört saat süren toplantıya dair herhangi bir açıklama yapılmadan sona erdi. HAKPAR Genel Başkanı Düzgün Kaplan, partilerin süre istediğini belirtti.  

Hak ve Özgürlükler Partisi’nin (HAKPAR) seçimlere katılmaya hak kazanmasından sonra 6 parti ve hareket Diyarbakır’da seçim ittifakı gündemiyle toplantı düzenledi.

Gerçekleşen toplantıya HAK-PAR Genel Başkanı  Düzgün  Kaplan, Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Genel Başkanı  Mustafa Özçelik,  Kürdistan Demokratik Hareketi (TDK-TEVGER) Sözcüsü Cano Amedi, PDK-Bakur Genel Başkanı Sertaç Bucak, Kürt Demokrat Partisi (PDK) Genel Başkanı Reşit Akıncı ve Azadî Hareketi Genel Sekreteri  Metin Pirani ve partilerin yöneticileri katıldı.

Toplantı sonrası HAKPAR Genel Başkanı Düzgün Kaplan seçimlere giderken “Kürdistani bir alternatif” oluşturmak amacıyla Kürt partileri toplantıya davet ettiklerini dile getirdi.

Kaplan,“Ancak, toplantıya katılan arkadaşların farklı görüş ve önerileri vardı. Ve önerilerimizi değerlendirmek amacıyla bizden süre talep ettiler. Bu nedenle toplantı ardından bir açıklama yapılmadı. İleriki süreçlerde ittifak toplantılarımız sürecek” dedi