image

PeyamaKurd - Neçirvan Barzani ile görüşen Macaristan'ın Erbil Başkonsolosu Attila Tos, ülkesinin Kürdistan Bölgesi ile özellikle de ekonomi alanında ilişkilerini geliştirmek istediğini ifade etti.

Başkent Erbil'de Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Macaristan'ın Erbil Başkonsolosu Attila Tos ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Neçirvan Barzani yapılan görüşmede, Başkonsolos Tos’a yeni görevinde başarılar dileyerek, Uluslararası Koalisyon çerçevesinde IŞİD’e karşı mücadelede Kürdistan Bölgesi ve Irak’a desteğinden ötürü Macaristan’a teşekkür etti.

Neçirvan Barzani, Macaristan’ın sığınmacılara desteğine de vurgu yaparak, Kürdistan Bölgesi’nin Macaristan’la ilişkilerini ilerletmek istediğini kaydetti.

Erbil’de göreve başlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Macaristan'ın Erbil Başkonsolosu Attila Tos ise, ülkesinin Kürdistan Bölgesi ile özellikle de ekonomi alanında ilişkilerini geliştirmek istediğini vurguladı.

Ayrıca taraflar görüşmede, Irak seçimleri, Irak’taki siyasi sürecin geleceği, yeni Irak hükümetinin kurulması ve terörle mücadele konuları da konuşuldu.