image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nin açıklamasına göre, Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, gazyağı ve benzin güvencesi konusunda Kürdistan Bölgesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı görevlendirdi.

Açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Hükümet Sözcüsü Dr. Cotyar Adil, vatandaşlara güvence vererek hükümetin gazyağı ve benzin konusundaki sıkıntıları gidermek için ciddi çaba sarfettiğini belirtti.

Sözcü Dr. Cotyar Adil, bugün yazılı bir açıklama yayımlayarak şu ifadelere yer verdi:

“Kürdistan Bölgesi Hükümeti uzun bir süredir benzini vatandaşlarımıza uygun fiyatlarda sunmak için çaba sarfediyor. Başbakan Mesrur Barzani bu konuda Bağdat’la gerekli görüşmeleri geliştirmek, problemleri çözmek için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı görevlendirdi. Diğer taraftan başbakan benzin sektöründe problem çıkmamasını, sürekli temini ve kriz çıkmasını önlemek için bakanlığa yetki verdi.”

Ayrıca Sözcü Adil açıklamasının sonunda, Başbakan Mesrur Barzani tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na benzin ve gazyağı problemlerinin çözülmesi ve kısa bir süre içerisinde vatandaşlara dağıtımının yapılması için sorumluluk verildiğini belirtti.