image

PeyamaKurd - Almanya Dışişleri Bakanlığı nezdinde Devlet Bakanı Tobias Lindner ve beraberindeki heyeti kabul eden Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, IŞİD’le mücadelede Kürdistan Bölgesi ve Irak’a verdiği destek ile Ezidi Soykırımı’nı tanımasından dolayı Almanya’ya teşekkür etti.

Kürdistan Bölgesi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Neçirvan Barzani, Almanya Dışişleri Bakanlığı nezdinde Devlet Bakanı Tobias Lindner ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Açıklamaya göre, Alman Bakan Lindner; Almanya'nın Irak ve Kürdistan Bölgesi ile ilişkilere büyük önem verdiğini, Bağdat ve Erbil ile ekonomik alan başta olmak üzere tüm alanlardaki ilişkilerini ilerletmek istediğini vurguladı.

Lindner açıklamasında, Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani’nin Almanya’ya gerçekleştirdiği ziyarete değinerek, Sudani ile yapılan görüşmelerde bütün alanlardaki gelişmeler için Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki siyasi istikrarın önemine vurgu yapıldığını belirtti.

Alman Parlamentosu'nun kararına teşekkür!

Ayrıca bu görüşmede Neçirvan Barzani ise IŞİD’le mücadelede Kürdistan Bölgesi ve Irak’a verdiği destek ile Ezidi Soykırımı’nın Almanya Federal Meclisi’nde tanınmasında ötürü Almanya’ya teşekkür etti.