image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, İngiltere'deki seçimlerden galibiyet ile çıkan Boris Johnson'ı tebrik etti.

Neçirvan Barzani, İngiltere'de yapılan erken genel seçimde Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakâr Partisi’nin kazanmasına ilişkin tebrik mesajı yayımladı.

Neçirvan Barzani Başkanlık ofisinden yapılan açıklamada, Neçirvan Barzani, Başbakan Boris Johnson'ı tebrik ederek yeni kurulacak hükümette başarı temennisinde bulundu.

Neçirvan Barzani’nin açıklamasında şu sözler yer aldı: 

“Muhafazakâr Partisi Lideri Sayın Başbakan Boris Johnson, Muhafazakâr Partisi’nin seçimde gösterdiği büyük başarıdan dolayı sizi en içten duygularımla tebrik ediyorum. Size ve partinize başarılar diliyorum.

İngiltere halkının güvenini kazanarak göstermiş olduğunuz bu büyük başarı, sizin liderliğinizle partinizin şimdiye ve geleceğe yönelik bakış açısına olan güvenin bir göstergesidir. Biz Kürdistan Bölgesi’nde İngiltere’nin yardım ve desteklerine saygıyla bakıyor ilişkilerimizin daha fazla gelişmesini umuyoruz. 

Bir kez daha sizi ve partinizi tebrik eder yeni hükümetin başarılı olmasını diliyorum. Değerli İngiltere halkı için huzur ve gelişimin devamını temenni ediyorum.”

İngiltere'de yapılan erken genel seçimde Johnson liderliğindeki Muhafazakar Partinin tek başına iktidara geleceği kesinlik kazandı.