image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani'den Mardin’de katledilen vatandaşların aileleri ile bir görüşme yaptı.

Neçirvan Barzani, failler bulunup yargı önünde cezalandırılana kadar Türkiye'deki ilgili makamlar nezdinde olayın takibini sürdüreceğini dile getirdi.

Mardin’de hayatını kaybeden 5 Duhoklu vatandaşın aileleri ile telefonda görüşen Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, yaşanan elim olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Mardin'deki saldırıya ilişkin Kürdistan Bölgesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Neçirvan Barzani her iki aileye, failler bulunup yargı önünde cezalandırılana kadar Türkiye'deki ilgili makamlar nezdinde olayın takibini sürdüreceği konusunda müsterih olmalarını diledi.

Ayrıca bu görüşmede kurbanların aileleri de kendileri ile dayanışma içerisinde olan ve acılarına ortak olan Neçirvan Barzani'ye şükranlarını ileterek, faillerin bulunup cezalandırılmaları için çabalarını sürdürmeleri çağrısında bulundu.