image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Mayıs Devrimi’nin 47’nci yıldönümü dolayısıyla paylaştıgı mesajda Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi taraflara ve bileşenlere birlik çağrısında bulundu.

Neçirvan Barzani, Mayıs Devrimi’nin 47'nci yıldönümüne ilişkin bir mesaj paylaştı.

Neçirvan Barzani, “Mayıs Devrimi’nin yıldönümünde zor ve kaos günlerinde Kürdistan halkının kalbinde devrimin ateşini ve özgürlüğün umudu yeşertmiş olan şehit ve kahramanları saygıyla anıyoruz” ifadesini kullandı.

Mayıs Devrimi’nin ölümsüz lider Mele Mustafa Barzani liderliğindeki Eylül Devrimi’nin bir devamı olduğunu belirten Neçirvan Barzani, “Mayıs Devrimi, komplo ne kadar büyük olursa olsun Kürdistan halkının özgürlük iradesini kırılmayacağını ispatladı. Bundan dolayı Kürdistan halkı en fazla Mayıs devriminde fedakarlığa hazır olduğunu gösterdi ve ayağa kalktı ve 1991 ayaklanmasını zaferle taçlandırdı” dedi.

Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi taraflara ve bileşenler Mayıs Devrimi temelinde birlik olma çağrı yaptı.

Neçirvan Barzani, mesajının sonunda “Mayıs Devrimi kutlu olsun. Şehitlerine ruhlarına selam olsun, kahraman Kürdistan Peşmergesine selam olsun” ifadesini kullandı.