image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Ezidi Kürtlerin Miri Hazım Tahsin Beg ile Şengal Anlaşması’nın uygulanmasının önemini vurguladı.

Neçirvan Barzani, Ezidi Kürtlerin Miri Hazım Tahsin Beg ile görüştü.

Kürdistan Bölgesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ezidilerin sorunlarına önem verilmesinin gerektiğine vurgu yapılan görüşmede, Şengal’deki durumun normalleşmesi için Şengal Anlaşması’nın uygulanmasının önemi vurgulandı.

Göçmen kamplarında kalan Ezidilerin durumunun değerlendirildiği görüşmede, DAİŞ tarafından kaçırılan Ezidilerin kurtarılması süreci de ele alındı.

Şengallilerin evlerine dönmesi için Şengal Anlaşması’nın uygulanmasının önemine değinilen görüşmede, Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi ve Irak’ta Ezidilerin haklarını korumak için her türlü desteği vermeye devam edeceğini belirterek, kaçırılan Ezidilerin kurtarılması için ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdi.

Ezidi Miri ise, Neçirvan Barzani'ye, özellikle kaçırılan Ezidilerin kurtarılması ve haklarının savunulmasında gösterdiği sürekli destek ve yardımlarından teşekkür etti.