image

PeyamaKurd - Başkent Bağdat’ta düzenlenen İşbirliği ve Ortaklık Konferansı'nı memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Irak Başbakanı Kazımi’nin girişimini takdir ettiklerini dile getirdi.

Irak Başbakanı Mustafa Kazımi hükumetinin inisiyatifinde başkent Bağdat'ta İşbirliği ve Ortaklık Konferansı ile ilgili Neçirvan Barzani tarafından mesaj yayımlandı.

Bağdat'ta gerçekleştirilen zirve konferasta, Türkiye, Suudi Arabistan, Ürdün, İran, Mısır, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Fransa’dan liderler ve yetkililerin yanı sıra Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üye devletlerinin temsilcileri, G20 ve Arap Birliği Genel Sekreteri katılım gösterdi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, zirve için Twitter hesabından bir mesaj yayımlayarak, bölgesel ve uluslararası katılımın sağlandığı konferansı ve Başbakan Kazımi’nin konferans girişimini takdir ettiklerini vurguladı.

Ayrıca Neçirvan Barzani mesajında, konferansın Irak ve bölgede istikrar ve barışa hizmet eden sonuçlar üretmesi temennisinde bulunarak ülkedeki tüm bileşenlerin hak ve isteklerinin karşılanmasına, bölgesel ve uluslararası düzeyde ilişkilerin geliştirilmesine vesile olmasını diledi.