image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Süleymaniye’yi ziyaret edecek. Neçirvan Barzani’nin Süleymaniye’de KYB Genel Başkanı Bafıl Talabani, Yekgirtu Genel Sekreteri Selahaddin Bahaddin ve Komal lideri Ali Bapir ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Danışmanı Dışad Şahab, “Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani yarın Süleymaniye’de yapılacak olan Askeri Kolejin 16’ncı eğitim devresinin mezuniyet törenine katılacak” dedi.

Şahab, Barzani’nin tören sonras Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Başkanı Bafıl Talabani, Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu) Genel Sekreteri Selahaddin Bahaddin, Kürdistan İslami Toplum Partisi (Komal) Genel Sekreteri Ali Bapir ve diğer parti liderleri ile Süleymaniye’nin önde gelen siyasi simaları bir araya geleceğini dile getirdi.

Neçirvan Barzani, bayramda yayınladığı mesajda Kürdistan Bölgesi'nde önde gelen siyasi partilere, “Ramazan bayramını bir fırsat olarak değerlendirip, halkın ve ülkenin en yüksek çıkarlarını esas almalarını ve aralarındaki çelişki ve anlaşmazlıkları bir kenara bırakmalarını istiyorum” çağrısında bulunuştu.