image

PeyamaKurd - Süleymaniye’de siyasi partilerin liderleri ile görüşen Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, “Görüşmeler genel olarak bu ülkenin, bu halkın çıkarları için birlikte çalışmamız gerektiğine bir vurgudur” dedi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kaleçolan beldesinde Askeri Kolej mezunları için düzenlenen tören için bugün Süleymaniye’ye gitti. Neçirvan Barzani’ye, Kürdistan Bölgesi Başkanı yardımcıları Cafer Şeyh Mustafa, Mustafa Seyid Kadir, Kürdistan Bölgesi Yüksek Danışmanı Dilşad Şahab ve Peşmerge Bakanı Şoreş İsmail de eşlik etti.

Görüşmelerin süreceği mesajını veren Neçirvan Barzani, Peşmerge güçlerinin birleştirilmesi sürecinin Kürdistan Bölgesi Başkanlığı’nın himayesinde olduğunu belirterek sürecin hızlandırılması için siyasi partilere Peşmergeye müdahaleye kararlılıkla son vermeleri çağrısında bulundu.

Peşmerge'yi yeniden organize etme ve birleştirme mesajı!

Neçirvan Barzani, şimdiye kadar, iki destek kuvveti ile Peşmerge 22, 70 ve 80’inci tugaylarının Peşmerge Bakanlığı'na bağlandığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Bu önemli bir adımdır ve Kürdistan Demokrat Partisi, Kürdistan Yurtseverler Birliği ve koalisyon için övgüye değerdir. Ancak Peşmerge'yi yeniden organize etmek ve birleştirmek, daha hızlı ve kendinden emin adımlar atmayı gerektiriyor."

Ayrıca Neçirvan Barzani, “Peşmerge, IŞİD’e karşı verdiği mücadelede öyle bir kahramanlık gösterdi ki, milletler ve dünyanın büyük devlet başkanları tarafından övgüyle karşılandı. Her zaman olduğu gibi Kürt halkının gurur kaynağı oldular” sözlerini kullandı.