image

PeyamaKurd - Kürdistan Parlamentosu Başkanlık Divanı, siyasi partilerin Kürdistan Anayasası’nın yeniden düzenlenmesine ilişkin hazırlanan kanun teklifi konusunda görüşlerini sunmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kürdistan Parlamentosu Sekreteri Muna Kahveci, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’nin siyasi partiler ile gerçekleştirdiği ziyaretlerinde bu kapsamda ele alınabileceğini ifade ederek, 15 Mayıs tarihine kadar siyasi partilerden Kürdistan Bölgesi Anayasası’nda değişiklik öngören kanun teklifine ilişkin görüşlerini sunmasını istediklerini belirtti.

4 Nisan tarihinde Kürdistan Parlamentosu Başkanlık Divanı ile Parlamentodaki siyasi parti grup başkanvekillerinin gerçekleştirdiği toplantıyı anımsatan Kahveci, “Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’nin siyasi partiler ile görüşmesinin bir gündemi de Kürdistan Bölgesi Anayasası’nda yapılacak değişiklikte partilerin görüşlerini yakınlaştırmaktı. Siyasi partilerin bir uzlaşıya varması halinde kanun teklifi parlamentoda onaya sunulacak” dedi.