image

PeyamaKurd - Kürdistan Demokrat Partisi (PDK), Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (YNK) 43. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle kutlama mesajı gönderdi.

YNK’nin 43. Yıldönümü ile ilgili yer alan mesajda Kürdistan'daki kazanımların korunması için siyasi taraflara ortak bir çalışma için birlik içinde hareket edilmesi gerektiği belirtildi.

PDK polit bürosu tarafından yayımlanan mesajda Irak parlamento seçimleri sonrasında Kürdistan Bölgesi'nde yeni siyasi gelişmelerin yaşandığına vurgu yapıldı.

Yer alan mesajın içeriğinde, "Irak'ta yeni hükümetin kabinesi oluşturuluyor. Bunun için Kürt siyasi tarafların ortak kaygılar temelinde birlik içinde omuz omuza kazanımlarımızı ve meşru haklarımızı korumada ısrarlı olmalıyız. YNK'nin kuruluş yıldönümünün hem YNK içinde hem de Kürdistan'ın geneli için sorunların çözümü temelinde bir birliğin oluşturulmasını umut ediyoruz. Kardeşlik ve barış ortamının sağlanması için ortak bir siyasi anlaşmaya varmak Kürt ve Kürdistan için en büyük kazanım olacaktır” ifadesi kullanıldı.