image

PeyamaKurd - Peşmerge Bakanlığı, terör örgütü IŞİD'in dün Qereçox Dağı eteklerinde Peşmerge ve vatandaşlara yönelik yönelik saldırılarıya ilişkin, “Teröristler ve destekçileri ağır bir bedel ödeyecek” açıklamasında bulundu.

Peşmerge Bakanlığı, IŞİD'in dün gece Qereçox Dağı eteklerinde Peşmerge ve vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada “IŞİD teröristleri dün gece saat 22.00‘da Qereçox Dağı eteklerindeki Xidirce köyüne saldırdı. Sivillere yönelik bu vahşi saldırıda 3 vatandaş şehit oldu bazıları yaralandı” sözleri yer aldı.

Açıklamada Peşmerge Güçleri'nin acilen olay yerine intikal ettiği, saldırıyı püskürttüğü ve bölgeyi kontrol altına aldığı ifade edildi.

Açıklamada şöyle devam etti: Ardından Peşmerge’nin IŞİD teröristlerini yakalamak için başlattığı operasyon sırasında bir Peşmerge otomobili daha önce teröristlerce yerleştirilmiş bombanın hedefi oldu ve 7 Peşmerge şehit oldu. 

Şehit Peşmergelerin ve Xidirce köyünde şehit düşen vatandaşların ailelerine başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimizin kanı boşuna gitmeyecek. Teröristler ve destekçileri ağır bir bedel ödeyecek."