image

PeyamaKurd - Germesir ve Qeretepe cephelerine yapılan operasyona ilişkin açıklamada bulunan Peşmerge Bakanlığı, Irak Ortak Operasyonlar Odası ile işbirliği içerisinde yürütülen operasyonun tamamlandığını duyurdu.

Operasyona ilişkin açıklama yayımlayan Peşmerge Bakanlığı, Germesir’de terör örgütü IŞİD’e karşı yürütülen operasyona 3’üncü ve 5’inci Peşmerge tugaylarının katıldığını belirterek, Qeretepe’deki operasyona 9’uncu ve 17’nci Peşmerge tugaylarının yanı sıra 70 Peşmerge Birliklerinin katıldığını bildirdi.

Terör örgütüne ait araç ve mayınlar imha edildi!

Bakanlık açıklamasında, operasyonda IŞİD’e ait belirlenmiş noktaların imha edildiği belirtilirken, terör örgütüne ait araç ve mayınların da imha edildiği vurgulandı.

Açıklamada, bölgede yapılan pperasyonların Irak ordusuna bağlı Ortak Operasyonlar Komutanlığı ile işbirliği içerisinde gerçekleştirildiği ifade edildi.

"Bölgede çok sayıda barınak ve sığınak var"

Peşmerge Güçleri bugün, Germiyan bölgesindeki Kifri ve Xurmatu sıradağlarında IŞİD’e yönelik 5 koldan operasyona başladığını açıkladı.

Terör örgütü IŞİD’in bölgede çok sayıda barınak ve sığınağının olduğunu aktaran kaynak, bu operasyonla bölgede kapsamlı bir arama tarama faaliyeti yapılacağını kaydetti.

Kürdistani bölgelerde son dönemde artan IŞİD saldırıları üzerine kapsamlı bir operasyonun başlatıldığı vurgulandı.