image

PeyamaKurd - Peşmerge Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre ABD'den askeri yardım yapılacağı vurgulandı. Genelkurmay Başkanı Korgeneral İsa Uzeyr, Kürdistan Bölgesi’ndeki ABD güçlerinin güvenlik sorumlusu San Brown ile askeri yardımların ulaşım ve dağıtımını ele aldı.

Açıklamada, Peşmerge Genelkurmay Başkanı Korgeneral İsa Uzeyr’in Kürdistan Bölgesi’ndeki ABD güçlerinin güvenlik sorumlusu San Brown ile bir araya geldiği vurgulandı.

Açıklamaya göre, yapılan görüşmede, Kürdistan Bölgesi’ndeki ABD güçlerinin güvenlik sorumlusu, Ortak Operasyon Merkezi’nin çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, Peşmerge Bakanlığı’ndaki reform sürecini önemsediklerini kaydetti.

ABD'den Peşmerge'ye askeri yardım!

Askeri yardım ile ilgili konuşan ABD’li askeri yetkili, Peşmerge Bakanlığı’ndaki reform sürecini desteklediklerini ve bu sürece danışmanlık desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

Peşmerge Genelkurmay Başkanı Korgeneral İsa Uzeyr, ABD’nin askeri yardımlarının Peşmerge’ye ulaşım ve dağıtımının da konuşulduğu görüşmede, Peşmerge güçlerinin eğitimlerle askeri potansiyelini artırdığını kaydederek, yeni eğitim tekniklerinin önemine işaret etti.