image

PeyamaKurd- PKK Yürütme Komitesi, Efrin’deki operasyonlara yönelik, “Özgürlük ve demokrasi için eğer ne yapılacaksa şimdi yapılmalıdır” açıklamasını yaptı.

PKK Yürütme Komitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, TSK ve ÖSO’nun Efrin’e yönelik operasyonları “işgal saldırısı” olarak değerlendirilerek,  “Efrin halkı ve savaşçıları görevlerini başarıyla yerine getirmiş durumdadır. Şimdi görev her yere ve herkese düşmektedir” ifadelerine yer verildi. .

Efrin operasyonunun BM, ABD, NATO, Avrupa Birliği, Rusya, İran ve Esad yönetiminin onayı ve desteği olmadan yapılamayacağına vurgu yapılan açıklamada, 

“Çok açık ki, tarihi Efrin direnişi günümüz dünya gerçeğini bir kez daha net olarak aydınlatıyor ve soykırım suçu işleyenle ona suç ortaklığı yapanları açıkça ortaya koyuyor. Efrin direniş aynasından bakıldığında 21’inci yüzyılın başında insanlığın gerçek bir sınavdan geçtiği açıkça görülüyor.

Aslında iki aydır tarihin en vahşi saldırı ve katliamına karşı kahramanca direnen Efrin halkı ve direniş güçleri, tarihi görevini başarıyla yerine getirmiş durumdadır. Şimdi görev her yere ve her kese düşmektedir. Özgürlük ve demokrasi için ne yapılacaksa şimdi yapılmak durumundadır" sözleri yer aldı.