image

PeyamaKurd - ABD'de Genelkurmay Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığına getirilen ilk siyah olan Colin Powell’ın vefatıyla ilgili Başbakan Mesrur Barzani tarafından mesaj yayımlandı.

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, “Kürdistan Bölgesi ve Irak'ın ömür boyu dostu olan eski Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın vefatı dolayısıyla üzgünüm” ifadesini kullandı.

“Hislerim onun ailesiyle birlikte”

Başbakan Mesrur Barzani mesajında, “Ülkeyi diktatörlükten kurtarmak için birlikte çalıştık” diyerek, “Powell’ın bölge için kalıcı barış istediğini biliyorum” paylaşımında bulundu.

Ayrıca mesajında Powell'ın ailesine başsağlığı dileyen Başbakan paylaşımında, “Hislerim onun ailesiyle birlikte” dedi.

Colin Powell, Kovid-19’dan kaynaklı hayatını kaybetti!

ABD'de Genelkurmay Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığına getirilen ilk siyah olan Colin Powell, Kovid-19’dan kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybetti.

84 yaşındaki General Colin L. Powell'ın Kovid-19 komplikasyonlarından Walter Reed Askeri Tıp Merkezi'nde hayatını kaybettiği Facebook sayfasında ailesi tarafından duyuruldu.

Paylaşımda, "Eski ABD Dışişleri Bakanı ve Genelkurmay Başkanı General Colin L. Powell, bu sabah Kovid-19'dan kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle vefat etti" ifadelerine yer verildi.

Yakınları, Powell'ın aşılarının tam olduğunu belirterek, "Dikkat çekici ve sevgi dolu bir kocayı, babayı, büyükbabayı ve büyük bir Amerikalıyı kaybettik" dedi.