image

PeyamaKurd - Başbakan Mesrur Barzani ile görüşen Suudi Arabistan’ın Bağdat Büyükelçisi Abdulaziz bin Halid el-Şemmeri, bölgede istikrarın sağlanmasında Kürdistan Bölgesi’nin önemli bir rolü olduğunu dile getirdi.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Suudi Arabistan’ın Bağdat Büyükelçisi Abdulaziz bin Halid el-Şemmeri ile bir araya geldi.

Taraflar yapılan görüşmede Irak ve bölgedeki gelişmelerin yanı sıra, Kürdistan Bölgesi-Suudi Arabistan ilişkileri masaya yatırdı.

Erbil-Riyad ilişkilerine vurgu yapıldı!

Görüşmede Bağdat Büyükelçisi Abdulaziz bin Halid el-Şemmeri, başta ekonomik yatırımlar olmak üzere ülkesinin Kürdistan Bölgesi’yle her alanda ilişkilerini geliştirmek istediğini dile getirdi.

Başbakan ile ikili ilişkilere dikkat çeken El-Şemmeri, Suudi Arabistan’ın bölgede istikrarın sağlanmasında Kürdistan Bölgesi’nin rolünü önemli gördüğünü de ifade etti.

Öte yandan Kürdistan Bölgesi ve Suudi Arabistan halkları arasındaki dostane ilişkilere vurgu yapan Başbakan Mesrur Barzani ise, bu ilişkilerin işbirliği çerçevesinde geliştirilmesinden yana olduklarına da dikkat çekti.