image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani ile bir araya gelen Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el-Cedan, “Kürdistan Bölgesi ve istikrarı bizim için önemli” ifadesini kullandı.

Küresel Enerji Forumu ve 2022 Dünya Hükümeti Zirvesi kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan Başbakan Mesrur Barzani, Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el-Cedan ile Dubai'de bir görüşme gerçekleştirdi.

Yapılan görüşmede Başbakan Yardımcısı Qubad Talabani de hazır bulunurken, Irak ve bölgedeki gelişmelerin yanı sıra Kürdistan Bölgesi-Suudi Arabistan ilişkileri değerlendirildi.

Görüşmede Mesrur Barzani ve Muhammed el-Cedan, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve karşılıklı yardımlaşmanın önemine dikkat çekti.

Başbakan Mesrur Barzani ile başarılı bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Suudi Arabistan Maliye Bakanı basına yaptığı açıklamada, “Farklı alanlarda iyi olan ilişkilerimizi çok daha iyi hale getirmeyi görüştük” ifadesini kullandı.

Ayrıca açıklamasında, “Kürdistan Bölgesi ve istikrarı bizim için önemli” diyen el-Cedan, “Görüşmede taraflar arasındaki yardımlaşma ve destekle ilgili değerlendirmeler yaptık ve bölgede istikrarın sağlanması için karşılıklı desteğin önemini vurguladık” dedi.