image

PeyamaKurd - Eski İngiltere Başbakanı Liz Truss, Kürdistan Bölgesi'nin terör örgütü IŞİD'le mücadelede uluslararası bir statü ve küresel güven kazandığına dikkat çekti.

Dünya Demokrat Partileri Konferansı’na Başkan Mesud Barzani’yi temsilen katılan Felah Hasan, Liz Truss ile bir araya geldiğini duyurdu. 

Felah Hasan, sosyal medya hesabı Facebook’tan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Washington'daki Dünya Demokrat Partiler Konferansı'na katılımımız sırasında Başkan Barzani adına eski İngiltere Başbakanı Liz Truss ile görüştüm."

Liz Truss ile Irak ve Kürdistan Bölgesi’ndeki son durumu ele aldıklarını kaydeden Hasan, “Kürdistan Bölgesi’ne destek olmalarını ve yardım etmelerini istedik” diye aktardı.

 Truss’ın Kürdistan halkına ve Başkan Mesud Barzani’ye selam gönderdiğini aktaran Fellah Hasan, “Kürdistan Bölgesi'nin IŞİD teröristleriyle mücadelede uluslararası bir statü ve küresel güven kazandığını, Kürdistan Bölgesi'ni destekleyen demokratik ve demokrasi yanlısı ülkelerin de buna saygı duyduğunu belirtti.” sözlerini kullandı.

Avrupa ve Dünya Siyasi Demokratik Gençliği Başkan Yardımcısı ve Kürdistan Demokratik Gençlik Birliği Temsilcisi Felah Hasan, Dünya Demokrat Partileri Konferansı’na Başkan Mesud Barzani’yi temsilen katıldı.