image

PeyamaKurd - Irak'ta görevini tamamlayan ABD'li Büyükelçi Tueller, Neçirvan Barzani'yi ziyaret etti. Irak'ta görev süresi sona eren ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Tueller, veda ziyareti kapsamında Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Barzan'da yapılan görüşmede, Kürdistan Bölgesi ve Irak’ın ABD ile ilişkilerini güçlendirmesine katkısından ötürü Tueller’e teşekkür ederek, yeni görevinde başarı temennisinde bulundu.

Görüşmede Neçirvan Barzani ve Kürdistan Bölgesi’ndeki ilgili taraflara görevi boyunda verdikleri destekten ötürü teşekkür eden Büyükelçi Tueller, yardım ve işbirliğinin devamını umduğunu ifade etti.

IŞİD saldırıları ve siyasi durum ele alındı!

Neçirvan Barzani ve Tueller, Kürdistan Bölgesi ve Irak’ın ABD ile ilişkilerin yanı sıra ABD’li sermaye sahiplerinin Kürdistan Bölgesi ve Irak’ta yatırım yapması, Irak’ın durumu ve Irak’ta siyasi sürecin önündeki engelleri değerlendirdi.

Ayrıca taraflar görüşmede, Kürdistan Bölgesi’nin durumu, siyasi taraflar arasındaki ilişkiler, Kürdistan Bölgesi’nde yapılacak seçimler, IŞİD’in devam eden saldırıları ve Kürdistan Bölgesi’ndeki ekonomik hareketliliği de ele aldı.