image

PeyamaKurd- Twetter kullanıcısı Erim Uğurlu adlı sözde insan, kendi hesabından, “Kürt kadınlarına tecavüz etmek farzdır, hiç kimse çekinmemeli”  şeklinde utanç verici bir yazı paylaştı. 

Dünyada kadınların yerinin tartışılmasız önemli bir yeri ve önemli hakları varken, eril zihniyete tabii olan ülkelerde maalesef bu haklar ve yer kavramı olgusu aşağı zihniyete çekilmektedir. Henüz geçen hafta geride bıraktığımız ‘Dünya Kadınlar Günü’ var olan toplum düzeninin, her cinsiyet tarafından eşit şekilde paylaşılması gerektiği bilincinin sözde de olsa tek günlerinden biri idi. 

Sosyal medyanın önemli bir etkiye sahip olduğu günümüz küresel toplumunda, zihniyet erozyonuna uğramış bireylerin nüfusu gün geçtikçe çoğalmaktadır. Twitter ağından Kürt kadınlarına yönelik utanç verici bir tweet atan Erim Uğurlu adlı sözde insan, “Kürt kadınlarına tecavüz etmek farzdır, hiç kimse çekinmemeli” ifadelerini kullandı. 

Kullanıcılar bu gerici, ırkçı ve utanç verici tweeti kabullenemezken, bu şahıs hakkında henüz gerekli işlemlerin yapılmadığı da toplumu özellikle kadın bireyleri tedirgin etmekte. Tecavüz kavramının hiçbir şekilde meşru bir zemini yokken, bu tarz kişilerin toplumda yer alması, günden güne tehdit olarak algılanmaktadır. İnsan olarak temennimiz, bu şahsiyetlerin hak ettiği değeri er ya da geç bulmasıdır!