image

PeyamaKurd - Sosyal medyada fenomen olan Instagram hesabında 1.4 milyon takipçisi bulunan Joan MacDonald, hayat hikayesiyle dikkat çekiyor. 4 yıldan az bir sürede 70 kilo veren MacDonald, hayat tarzını tamamen değiştirdi.

Joan MacDonald, 70 yaşında radikal karar alarak spora başladı ve kasları sayesinde sosyal medyada fenomen haline geldi.

Sosyal medyada ‘Süper babaanne’ lakabıyla bilinen MacDonald’ın sosyal medya hesabında “Ben yapabiliyorsam, siz de yapabilirsiniz” sayfasını ziyaret edenleri karşılıyor. Hayatının gidişatının istediği gibi olmadığını ve sağlık sorunları yaşamaya başladığını fark eden MacDonald, 70 yaşından sonra büyük bir değişim yapmaya karar verdi.

"Sağlıklı ve egzersiz dolu günler geçiriyor"

Fazla kilolarından kurtulmak için sporcu ve yoga şampiyonu kızı Michelle MacDonald'ın desteğiyle yeni bir hayata başladı.

Meksika'da iki hafta boyunca sağlıklı ve egzersiz dolu günler geçiren Joan, hayat tarzının nasıl olması gerektiğini öğrendi.

Kızının kendisini önemsediğini ve sevdiğini hissettiğini söyleyen MacDonald, “Michelle'in beni önemsediğini ve sevdiğini biliyordum ama bu deneyimle birlikte onun sevgisinin bir başka yönünü gördüm” dedi.

Sağlıklı yaşamın formülünü: "Elinizden geleni yapın"

Meksika’da geçen yoğun programın ardından ise kızıyla beraber Kanada’daki evlerine dönen MacDonald’ın artık hayatı eski gibi değildi. Kanada'ya evine döndüğünde kızının kendisi için oluşturduğu sağlıklı yaşam programını harfiyen uygulayarak altı ayda 23 kilo verdi.

Daha sağlıklı bir yaşama yönelmek isteyenlere ise Joan şu sözlerle destek verdi:

“Dönüşüm zor ama buna değer ve bu yüzden buna bağlı kalmanız gerekiyor. Yeni başlıyorsanız, elinizden geleni yapın. Sadece 3 blok yürüyebilirsiniz ve bu bir sorun değil. Biraz daha fazlasını yapabilene kadar bu 3 bloğu düzenli olarak yürüyerek devam edin."

Joan, dört yıldan az bir sürede toplamda da 70 kilo zayıfladı. Halen haftada beş gün spor salonuna giden Joan, günde 15 ila 30 dakika boyunca ağırlık kaldırıyor, kardiyo çalışması yapıyor.