image

PeyamaKurd - İngiliz Kraliçesi'nin 70. yıla mensuben binlerce farklı partiler düzenleneceği açıklandı. Partilerin sokaklarda gerçekleştirileceği vurgulandı.

Ülkedeki programlarla ilgili bir dizi açıklamada bulunan İngiltere Yerel Yönetimler Birliği, 6 Şubat 1952’de tahta çıkan Kraliçe 2. Elizabeth’in tahttaki 70’inci yılını kutlamak için ülke genelinde 16 binden fazla sokak partisi yapılacağını bildirdi.

İngiltere genelinde yapılması için onaylandı!

Planlanan partilerle ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülke çapındaki belediyeler, İngiltere genelinde onaylanan binlerce sokak partisi başvurusuyla toplulukların yaklaşan Kraliçe'nin Platin Jübile hafta sonunu kutlamalarına yardımcı olmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.”

12 belediye bin parti düzenleyecek!

Birlik, 2 ve 3 Haziran’ı kapsayan hafta sonu İngiltere tarihinde ilk defa bir hükümdarın tahttaki 70 yıllık hizmetinin İngiltere halkı tarafından kutlanacağını vurguladı.

12 belediyenin 1000 kadar sokak partisini onayladığını belirten Birlik, bu rakamın genele vurulduğunda etkinliklerin ülke çapında 16 binden fazla sokak partisine ulaşacağını ifade etti.

Sokak partileri için binlerce küçüklü ve büyüklü yolun kapatılacağı, binlerce ağaç dikileceği, caddelerin parti ışıklarıyla donatılacağı belirtildi.

İngiliz tarihinde en uzun süre hüküm süren ‘Hükümdar’

9 Eylül 2015'te Kraliçe, büyük büyük büyükannesi Kraliçe Victoria'yı geçerek İngiliz tarihinde en uzun süre hüküm süren ‘Hükümdar’ oldu.

Kraliçe Elizabeth’in tahtta çıktıktan sonra ülke adına 21 bin görüşme ve etkinliğe katıldığı, ve kendisine 14 Başbakanın hizmet verdiği ifade edildi. Kraliçe Elizabeth’in ilk Başbakanı Winston Churchill idi.