image

PeyamaKurd - Çağımızın en büyük hastalıklarından olan kanseri önlemede ve tedavisinde doğa bize mucize gibi besinler sunuyor. Alternatif tıbbın hızla ilerlediği günümüze doğal yollarla şifa arayan insanların sayısız oldukça fazla.

Kanserin çeşitlerinden biri olan kolon kanserine faydalı besinler arasında öyle bir tanesi var ki kendi küçük ama faydası çok büyük. Kolon kanseri sağlıksız beslenmenin sonucu olarak ortaya çıkabilen sık rastlanan ama tedaviye en iyi cevap veren kanser türlerinden biri. Kolon kanserine faydalı bu besin çam fıstığı.

Peki kansere bile çare olan çam fıstığının diğer faydaları neler?

Aslında, araştırmacılar düzenli olarak çam fıstığı yiyenlerin daha düşük bir ortalama ağırlığa, daha küçük ağırlık çevresine ve daha düşük bir insülin direncine sahip olduklarını bulmuşlardır.

Ek olarak, çam fıstığı beslenmesi iyi bir lif, E vitamini, kalsiyum, magnezyum ve potasyum dozu içerir, bunların hepsi daha sağlıklı bir diyetle toparlanılır ve kilo verme hedeflerine yardımcı olur...

Tıpkı lahanada olduğu gibi çam fıstığı da "göz vitamini" adı verilen önemli miktarda lutein içerir. Vücudunuz kendi başına lutein üretemez, ancak yiyeceğiniz besinlerden alabilirsiniz.

Çam fıstığı faydaları kan basıncını düşürme kabiliyetiyle devam eder. Bunun nedeni, çam fıstığının yüksek derecede magnezyum içermesiyle alakalıdır.

Birçok insan süt içmenin kemiklere iyi geleceğini düşünür. Ancak pastörizasyondan sonra süt asidik hale gelir. Ve bu bir işe yaramaz. Bu nedenle çam fıstığı gibi K vitaminini içeren besinleri araştırmalısınız.

KEMİK SAĞLIĞI

Birçok insan süt içmenin kemiklere iyi geleceğini düşünür. Ancak pastörizasyondan sonra süt asidik hale gelir. Ve bu bir işe yaramaz. Bu nedenle çam fıstığı gibi K vitaminini içeren besinleri araştırmalısınız.

KOLON KANSERİNDEN KORUNMA

Çam fıstığı içindeki magnezyum da kanser riskini azaltma çabasına yardımcı olur. Aslında, tek bir çam fıstığı porsiyonu, önerilen günlük magnezyum alımının yüzde 18'ini sunmaktadır. Ve magnezyumda yüksek diyetler, birkaç kanser türünü aza indirir.

Ayrıca, başka bir çalışmada magnezyum alımı ve kolon kanserinin daha düşük oluşumları arasında pozitif bir bağlantı bulunmuştur.

RUH HALİNİ DENGELER

Magnezyum, depresyon, anksiyete gibi durumlardan muzdarip gençler veya yetişkinler için bir kurtarıcı niteliğindedir. Birçok depresyon ilacının etkisiz olduğunu düşünürsek, bu bulgular kesinlikle iyi haberdir...