image

PeyamaKurd - Bir sene önce kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybeden efsane oyuncu Diego Maradona ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı.

Arjantin'de hem doktorluk hem de gazetecilik yapan Nelson Castro, Maradona’nın kalbi olmadan gömüldüğünü söyledi.

Nelson Castro, "Diego'nun Sağlığı" adlı kitabını tanıtırken, bir grup taraftarın Maradona'nın kalbini çalmak istediğini açıkladı. Tüm dünya Maradona'nın ölümüyle üzülürken taraftarların böylesi bir olaya kalkışması Arjantin'de adeta kan dondurdu.

Maradona'nın kalbi olmadan gömüldüğünü ifade eden Castro, "Gimnasia La Plata Kulübü'nden bir grup taraftar, gömülmeden önce Diego Maradona'nın kalbini çalmak istiyordu. Yetkililer, bu hırsızlığı önlemek için Maradona'nın kalbini çıkardı ve Maradona kalbi olmadan gömüldü." dedi.

Efsane futbolcunun bağımlı olduğunu dile getiren Arjantinli gazeteci ve doktor, "Kalbin çıkarılmasındaki sebeplerden biri de incelemek içindi. Ölüm nedeninin belirlenmesinde kalp çok önemliydi. Maradona ne yazık ki onu mahveden her şeye bağımlıydı. Maradona'nın şaşırtıcı derecede esnek bir vücudu vardı. Ancak kendisini kötü etkileyen faktörlerden hiçbir zaman tam anlamıyla kurtulmak istememişti" ifadelerini kullandı.