image

PeyamaKurd - Dünyanın en zengin futbolcusu olarak Messi veya Ronaldo olduğu biliniyordu, ancak Faiq Bolkiah isimli futbolcu listenin başında yer aldı.

23 yaşındaki genç oyuncu yıllardır üst düzey takımlara transfer olup, 1 dakika bile süre alamayıp ayrılıklarıyla biliniyordu.

Bolkiah, ünlü milyarder Brunie sultanının yeğeni!

Faiq Bolkiah, 19 milyar dolar'lık servetiyle bilinen Brunei sultanı Hassanal Bolkiah'ın yeğeni. ABD vatandaşlığı da bulunan Faiq Bolkiah'ın hedefi futbolcu olmaktı ve genç yaşlarda soluğu İngiltere'de aldı.

2009'da Southampton altyapısında kariyerine başlarken 2013'te Chelsea'nin yolunu tuttu.

İngiliz ekibiyle 3 yıllık sözleşme imzaladı

İngiltere'yi gençlik döneminde karış karış gezen Bolkiah'ın Chelsea'den sonraki durağı Leicester City oldu ve oyuncu İngiliz ekibiyle 3 yıllık sözleşme imzaladı. Ancak beklenen seviye gelemedi ve oradaki kariyeri de 2020 yazında sona erdi.

İngiltere'de aradığını bulamayan oyuncu soluğu bu kez Portekiz'de aldı. Maritimo ile sözleşme imzalasa da burada da umduğunu bulamadı.

En zengin futbolcu 23 yaşında!

Bir kez Maritimo II forması giyen oyuncu A takımda hiç şans bulamadı. Maritimo, Aralık ayının ortasında Faiq Bolkiah'ın sözleşmesini feshetti.

İngiltere'de ve Portekiz'de futboluyla kendini kabul ettiremeyen Faiq Bolkiah 23 yaşına geldi. Ancak Brunei sultanının yeğeni, futbolcu olma konusunda ısrarını sürdürüyor.

Tayland Ligi takımlarından Chonburi FC, Bolkiah'ın yeni adresi olurken kulüp transferi resmi internet sitesinden 'Dünyanın en zengin futbolcusu' olarak duyurdu.

Dünyanın en zengin futbolcuları:

Lionel Messi 450.700 Milyon Euro.

Cristiano Ronaldo 354.000 Milyon Euro.

Neymar 252.700 Milyon Euro.

Eden Hazard 130.500 Milyon Euro.

Harry Kane 91.300 Milyon Euro.

Raheem Sterling 89.800 Milyon Euro.

Antoine Griezmann 88.300 Milyon Euro.