image

PeyamaKurd - Ukrayna'ya yönelik yapılan işgal saldırı sebebiyle FIFA ile UEFA, Rus kulüplerini ve Rusya Milli Takımını, ikinci bir açıklamaya kadar uluslararası organizasyonlardan men etti.

Rus kulüpleri ile Rusya Milli Takımı'nın ikinci bir duyuruya kadar bütün turnuvalardan men edildiği FIFA ve UEFA tarafından açıklandı.

Rus kulüplerinin turnuvaları da iptal edildi!

Bu süreçte UEFA, Rusya'nın önde gelen şirketlerinden Gazprom'la olan sponsorluk sözleşmesini feshettiğini de duyurdu.

UEFA'nın Rus kulüplerini turnuvalarından men etmesiyle birlikte, Avrupa Ligi son 16 turundaki Leipzig-Spartak Moskova eşleşmesi oynanmayacak. Leipzig, direkt olarak çeyrek finale yükselecek.

Euroleague Rus takımların maçlarını askıya aldı

Euroleague, gerçekleştirilen toplantı sonrası Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaş nedeniyle 4 Rus kulübünün Avrupa organizasyonlarına katılımlarını askıya aldığını açıkladı.

Rus takımları CSKA Moskova, UNICS Kazan ve Zenit St Petersburg Turkish Airlines EuroLeague'e Lokomotiv Kuban Krasnodar’ın ise 7DAYS EuroCup'a katılımlarının askıya alan EuroLeague, sürecin olumlu seyretmemesi halinde lig sıralamalarının belli olması adına Rus takımlarının tüm sezon maçlarını iptal edeceğini duyurdu.