image

PeyamaKurd - Futbol dünyasında trajik bir vaka yaşandı. Kırmızı kart gösteren hakem dövüldü. Hakem kısa bir süre sonra hayatını kaybetti.

FESFUT'tan yapılan açıklamaya göre, El Salvador'da hakem Jose Arnoldo Amaya, taraftarların ve oyuncuların saldırısına uğradıktan sonra hayata tutunamadı.

Olayla ilgili bir açıklama yayımlayan El Salvador Futbol Federasyonu (FESFUT), maç sırasında saldırıya uğrayan hakem Jose Arnoldo Amaya'nın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Hakem dövüldü, hayata tutunamadı!

Hayatını kaybeden Amaya'nın, geçen hafta sonu San Salvador'daki Toluca stadyumunda oynanan amatör bir maçta taraftarlar ve oyuncular darbedildiği vurgulandı.

El Salvador'daki olay, 20 yıllık tecrübeye sahip hakemin bir oyuncuya ikinci sarı kart göstermesinin ardından yaşandı. İç kanamayla hastaneye kaldırılan 63 yaşındaki hakem kısa süre sonra yaşamını yitirdi.

Federasyondan yapılan açıklamada; "Ülkedeki farklı spor salonlarında meydana gelen tüm şiddet eylemlerini kınıyoruz" denildi.

Başkan Hugo Carrillo ise, "Federasyon olarak hakem Jose Arnoldo Amaya'nın başına gelenleri kınıyoruz ve yetkililerin hakemin öldürülmesinden sorumlu olanları bulabileceklerine inanıyoruz" dedi.