image

PeyamaKurd - Süper Lig tartışmalarına değinen Barcelona Başkanı Joan Laporta, Avrupa Süper Ligi projesinden çekilen İngiliz kulüplerinin geri dönmek istediğini ileri sürdü.

Barcelona Başkanı Joan Laporta'nın Avrupa Süper Ligi ile ilgili sözlerinin ardından İngiliz kulüplere ilişkin tartışmalar yeniden gündeme geldi.

Avrupa'da 12 öncü kulüp tarafından ortak bildiriyle kurulan Süper Lig projesi kısa süre içinde futbol kamuoyundan büyük tepki toplamıştı. Real Madrid, Barcelona ve Juventus gibi önemli kulüplerin öncülük ettiği proje tepkilerin rafa kalktı.

Laporta: "Kulüpler geri dönmek istiyor"

Bu tartışmalar öncesi İngiliz kulüplerinin tamamı Avrupa Süper Ligi projesinden çekildiğini duyurmuştu. Öte yandan Laporta'ya göre bu kulüpler geri dönmek istediği ileri sürüldü.

Avrupa Süper Lig tartışmalarına ilişkin Els Matins'e konuşan Laporta, "Premier Lig kulüpleri siyasal nedenlerden dolayı Süper Lig'den çekildi. Ancak geri dönmek istiyorlar" ifadesini kullandı.

Avrupa Süper Lig projesinde bulunan kulüpler!

Avrupa futbolunda büyük ses getiren Süper Lig projesi, 12 kurucu kulüp tarafından açıklanmış ve kamuoyu tepkisinin ardından üyelerin sayısı 3'e düşmüştü.

Juventus, Barcelona ve Real Madrid'in kurulması için öncülük ettiği proje, UEFA organizasyonlarından ayrılacak kulüplere daha yüksek gelir taahhüt ediyor.