image

PeyamaKurd - İngiltere Premier Lig'de Liverpool'a önderlik ederek Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanan teknik direktrö Jürgen Klopp, kariyeriyle ilgili kritik bir karar aldı.

51 yaşındaki teknik adamın önümüzdeki sezon Liverpool ile devam edeceğine dair hiçbir şüphe yoktu...

Borussia Dortmund'da kalitesini kanıtladıktan sonra İngiltere'de şansını deneyen Alman teknik adamın geleceği ile ilgili önemli bir karar aldığı ifade ediliyor.

Liverpool, Klopp'a yeni bir sözleşme önermeye hazır olsa da dünyaca ünlü teknik adamı kontrat reddeden kişi pozisyonuna sokmak istemiyor.

ESPN'de yer alan habere göre Klopp, sözleşmesini uzatmayı düşünmüyor.

Sözleşmesinin bitim tarihi olan 2022'de paydos vermeyi düşünüyor. Klopp 1 yıl hiçbir takım çalıştırmayı düşünmüyor.

Alman teknik adam 1 yıllık aradan sonra ise tekrar Liverpool'a dönmeyi planlıyor.

Avrupa kupaları kariyerinde bundan önceki final maçlarını kaybettiğini hatırlatan Klopp, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Samimi olmak gerekirse, 7 finalde oldum ve hepsini kaybettim. Bu sürede taraftarlar benden daha fazla acı çekti. Şimdi kazandığımız için bu çocuklar ve ailem adına çok mutluyum. Onlar benim için üzüldüler ve herkesten fazla bu kupaya layık oldular."

Avrupa Süper Kupası'nda 14 Ağustos'ta İstanbul'da Chelsea'ya karşı oynayacakları maçla ilgili olarak, "İstanbul, Liverpool'a uğurlu gelmişti. 2005'te geriden gelerek Milan'a karşı kazanmıştı. İstanbul, Liverpool için güzel bir şehir. Siz ne düşünüyorusunuz?" sorusuna ise Klopp, "UEFA'ya bizleri İstanbul'da beklemesini önceden söylemiştim. Hikayemizi devam ettirmeliyiz. Ama İstanbul'un başarısını tekrarlamak çok iddialı olur." cevabını verdi.