image

PeyamaKurd - Zirve mücadelesi veren Diyarbakır temsilcisi Amedspor taraftarları, sosyal medyada estetik tarzıyla görenleri kendine hayran bıraktıran “Kürt Ronaldinho” transferi için kulübe çağrıda bulundu.

Türkiye, dünyaca ünlü futbolcu Ronaldinho’ya benzetilen Mardinli Beşir Zeyneloğlu’nu konuşuyor.

Mardin’in Artuk’lu İlçesi’nde yaşayan 10 yaşındaki Beşir Zeyneloğlu, amatör ligde mücadele eden Mardin Asurspor Kulübü’nün en gözde oyuncularından. İlkokul 5. Sınıfa giden Zeyneloğlu, okullar arası maçta yaptığı hareketler sosyal medyada gündem oldu.

Amedspor taraftarı kulübe çağrıda bulundu

Beşir Zeyneloğlu’nun maç sırasındaki estetik hareketleri sosyal medyada büyük beğeni aldı. Yüzlerce kişi Zeyneloğlu için yorum yaptı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, Beşir Zeyneloğlu’nu Galatasaray, Fenerbahçe için önerirken, yüzlerce Amedspor taraftarı ise Zeyneloğlu’nu Amedspor’da görmek istediğini dile getirdi.

Antrenör Rakan Keleş, Beşir’in farklı yeteneklerinin olduğunu belirterek, “Kıvrak zekasının dışında bireysel yetenekleri, oyun zekası ve geleceği parlak olan bir oyuncu. Süper lig takımlarından teklif geldi. İnşallah güzel bir yere gider” dedi.

kurt-ronaldino.jpg

Beşir: Mardin’i temsil etmek istiyorum

Minik Beşir Zeyneloğlu ise, “Arkadaşlarım bana ‘Mardinli Ronaldinho’ diyor. Bundan çok mutluyum. Mardin'i temsil etmek istiyorum" dedi.