image

PeyamaKurd - Meksika'da oynanan bir futbol maçı sırasında çıkan kavgada 17 kişinin hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

Ülkedeki haber kaynaklarına göre, Meksika 1. Futbol Ligi'nde Queretaro ile Atlas arasında oynanan maçta taraftarlar arasında kavga çıktı, söz konusu avgada 17 kişinin hayatını kaybettiği vurgulandı.

"Şiddet olayları nedeniyle karşılaşma durduruldu"

Queretaro'nun rakibi olan Atlas'ın 1-0 önde götürdüğü maç bir anda savaş alanına döndü. Meksika'nın Queretaro kentindeki Corregidora Stadı'nda oynanan 9. hafta karşılaşmasının 63. dakikasında, tribünlerde iki takımın taraftarı arasında şiddet olayları meydana geldi.

Statta yer alan güvenlik güçleri tarafından alınan önlemlerin yetersiz kalmasının ardından, karşılaşma durduruldu.

Çıkan olayların büyümesiyle bariyerleri aşarak sahaya giren taraftarlar, şiddetin dozunu artırdı ve sahada çatışmalar yaşandı.

Birkaç taraftar elinde silahla kameralara yakalanırken, karşılaşma ise iptal edildi.

Çıkan kavgalarda 17 taraftar hayatını kaybetti!

Meksika basınında yer alan haberlerde, yaşanan şiddet olayları sırasında en az 22 kişinin yaralandığı ve bazılarının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtiliyor.

Bazı haberde ise stadyum ve çevresinde yaşanan kavgalarda konuk ekibin 17 taraftarının hayatını kaybetmiş olduğu öne sürülüyor.

Karşılaşma hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını ve emniyet yetkililerine gereken bilgilerin verildiğini kaydeden Liga MX'in başkanı Mikel Arriola, şiddet olaylarının kabul edilemez olduğunu ve bu olayda sorumluluğu olanlara çok ağır cezalar verileceğini ifade etti.

Arriola, yaşanan trajedi nedeniyle 9. haftada kalan maçların askıya alındığını da belirtti.

Kulüplerden çıkan şiddet olaylarına ilişkin açıklama!

Yaşanan olayların ardından Queretaro ve Atlas kulüpleri resmi sosyal medya hesaplarından açıklama paylaştı.

Queretaro Kulübü, meydana gelen olayları şiddetle kınadığını belirtirken sorumluların bulunması için yetkililerle tam iletişim ve koordinasyon halinde olduklarını vurguladı.

Atlas Kulübü ise açıklamasında yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu belirterek sorumluların bulunmasını ve yasaların bu konuda tüm gücünü kullanmasını talep etti.