image

PeyamaKurd - Barcelona'nın finansörlerinden Jose Elias, Messi'nin ayrılık nedeni hakkında önemli bir açıklama yaptı.

AS gazetesinden aktardığı habere göre; Barcelona'da mevcut yönetimin finansörlerinden Jose Elias, “Messi, Barcelona'da devam etmediği için değil, bir döngüyü bitirmek üzere olduğu için ağladı” dedi.

21 yıllık Barcelona kariyerini sonlandırarak sezon başında Paris Saint-Germain'in yolunu tutan Lionel Messi, Katalan taraftarları üzüntüye boğmuştu. Arjantinli yıldızın takımdan ayrılış sürecine ilişkin Barça cephesinden çarpıcı bir açıklama geldi.

Messi'nin ayrılık nedenlerini sıralayan Elias, "Barcelona'da yeni bir takım kurmamız gerekiyordu ve Messi varken bunu yapamazdınız. Barcelona'da olmayacak yaştaydı. Messi'nin sonu belliydi. Geçen yıl olmasa bu yıl ayrılacaktı. Onu bir yıl önce gönderseydik biraz para kazanırdık” diye konuştu.

Elias Messi’nin ayrılış konuşması yaptığı esnada dökülen gözyaşları hakkında ise, “"Barcelona'yı yeniden kazanan bir takım yapmak için Messi sonrası bir proje hazırlamak gerekiyordu. Bir noktada karara varılmalıydı. Bu hayatın kanunu. Messi, Barcelona'da devam etmediği için değil, bir döngüyü bitirmek üzere olduğu için ağladı” ifadesini kullandı.

“Messi’nin Barcelona'da devam etmemesinin üç nedeni vardı” diyen Elias, “Birincisi kulübün maaş organizasyonuydu. Maaş kesintileriyle yüzleşmek zorunda kaldı. İkincisi ona verecek paramız yoktu. Messi'ye para yetiştirmek için deveye hendek atlatıyorduk. Üçüncüsü de yeni bir takım ve vizyon yaratmalıydık. Messi varken yapamazdık” değerlendirmesinde bulundu.