image

PeyamaKurd - Mısır Futbol Federasyonu Başkanı Hani Ebu Rida, Dünya Kupası öncesi milli takım oyuncularının oruç tutmasının, performanslarını olumsuz etkilediğini söyledi.

Mısırlı milli oyuncular, takımın açılış karşılaşmasından bir gün öncesine kadar devam eden Ramazan ayında oruç tutmayı tercih etti.

Mısır Milli Takımı, ev sahibi Rusya, Uruguay ve Suudi Arabistan'a karşı oynadığı grup karşılaşmalarının tümünü kaybetti.

Hani Ebu Rida, konuya ilişkin yaptığı açıklamada,

“Bizi kötü etkiledi. Dünya Kupası'ndan önce oyuncularla konuştum ama oruçlarını bırakmayı reddettiler. Ramazan Uruguay maçından bir gün önce bitti ama oruç oyuncuları etkiledi.

Sizi temin ederim, birçok Arap ülkesi oyuncularına oruç tutmayı bıraktırdı.

Rusya'daki fiyaskonun ardından federasyonun görevi bırakan Hector Kuper yerine yeni bir teknik direktör arayışına girdiğini belirten Ebu Rida, Fas'ın Fransız teknik direktörü Herve Renard'ı almaya çalışmadıklarını söyledi.

Ebu Rida, “Renard'ın Fas ile sözleşmesi olduğunu biliyorum, dolayısıyla gündemimizde yok. Ancak sözleşmesine son verir ya da serbest kalırsa, kendisiyle görüşmelere başlayabilirim” dedi.

Üç kez Dünya Kupası'na katılan Mısır henüz bu turnuvada galibiyet alamadı.

Yedi kez Afrika şampiyonu olmayı başaran ve 2017'de ikinciliği kazanan Mısır, 2019 turnuvasına katılma mücadelesine Tunus'a karşı 1-0'lık yenilgiyle başlamıştı.