image

PeyamaKurd - İngiltere'de Premier Lig ekibi Newcastle United, teknik direktörlük görevine Eddie Howe'un getirildiğini duyurdu.

Prens Selman 300 milyon sterlin bedelle satın aldı!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın önderliğindeki bir konsorsiyum tarafından 300 milyon Sterlin (3 milyar 653 milyon TL) bedelle satın alınan Newcastle United dünya futbol gündemine yer edindi.

Yapılan satış sonrası New Castle United'ın, teknik direktörlük koltuğuna kimin getirileceği uzun süredir konuşulurken, yönetim başa geçecek ismi açıkladı.

Eddie Howe, 2023 ve 2024 sezonlarını yönetecek

Premier Lig'de bulunan New Castle United, yaptığı resmi açıklama ile bu belirsizliğe bir son verdi ve teknik direktörlük görevine Eddie Howe ile 2023-24 sezonu sonuna kadar anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Steve Bruce ile yolları ayırdıktan sonra teknik direktörlük için ismi ön plana çıkan Unai Emery, Villarreal'de kalacağını açıkladı.

Eski Arsenal çalıştırıcısı hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak bir bildiri yayımladı ve "Başka bir ülkeden gelen söylentilere karşın, şeffaflık içerisinde Villarreal'de çalışıyorum. Kulüp ve oyunculara bağlı görevimi sürdürüyorum ve benim için en önemlisi bu" diyerek New Castle'ın başına geçmeyi reddetti.

Daha önce İngiltere ekiplerinden Bournemouth ve Burnley'i çalıştırmış olan 43 yaşındaki İngiliz teknik adam yaklaşık bir senedir herhangi bir kulüp çalıştırmıyordu.