image

PeyamaKurd - Ukrayna savaşı ile ilgili yorumda bulunan Rusya Milli Takımı'nın eski kaptanı Igor Denisov, "Vladimir Putin beni öldürebilir!" açıklamasında bulundu.

Rus güçlerinin Ukrayna'ya yönelik saldırıları devam ederken savaşı etkisi spor dünyasına da yansıdı.

Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesi sonrasında dünya futbolunda da flaş gelişmeler yaşanmıştı. Rusya Milli Futbol Takımı'nda 2012 yılından 2016'ya kadar kaptanlık yapan eski futbolcu Igor Denisov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kararıyla birlikte Ukrayna'yı işgal eden ülkesini kınamıştı.

"Bu olaylar bir felaket" açıklamasını yapan futbolcu, "Sözlerimden sonra öldürülebilirim" ifadelerini kullanarak sosyal medyada gündem oldu.

"Bu olaylar bir felaket"

Rusya Ligi'nde Zenit, Anji, Dinamo Moskova ile Lokomotiv Moskova formalarını giyen ve Rusya Milli Futbol Takımı'nda da kaptanlık yapmış olan eski futbolcu Igor Denisov, ülkesinin Ukrayna'ya askeri müdahalesini kınamasıyla birlikte dünya gündemine oturdu.

Bir YouTube kanalına röportaj veren Denisov, Ukrayna'nın Rusya tarafından işgali için "Bu olaylar bir felaket" açıklamasını yaptı ve bu sözlerine başına sorunlar açabileceğini bildiğini ifade etti.

"Ya tutuklanırım ya da öldürülebilirim"

'Nobel' adlı kanala konuşan Denisov, "Ne olur bilmiyorum, belki bu sözlerden sonra ya tutuklanırım ya da öldürülürüm ama gerçekleri olduğu gibi söylüyorum" dedi.

Denisov ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e bir mektup gönderdiğini ve savaşı durdurmasını istediğini de belirtti.

Rusya'da Ukrayna'ya düzenlenen askeri harekatını itibarsızlaştıran herhangi bir kamusal eylemde bulunan herkese 15 yıla kadar hapis cezası öngören yasa geçtiğimiz günlerde onaylanmıştı.